Kwas hialuronowy

Ostrzyknięcie skóry kwasem hialuronowym sprawia, że odzyskuje ona jędrność i elastyczność, znikają zmarszczki, a w efekcie twarz wygląda młodziej. Zabieg najczęściej wykonywany jest w celu wypełnienia fałd wargowo-nosowych, korekcji opadających kącików ust oraz usunięciu zmarszczek policzkowych.

Kwas hialuronowy to związek występujący we wszystkich organizmach żywych. W skórze ludzkiej jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i odpowiada za wiązanie wody, dlatego też może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skórnych. Z wiekiem zawartość kwasu w skórze maleje, co powoduje powstawanie zmarszczek w wyniku wiązania mniejszej ilości wody w naskórku.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem skóra znieczulona zostaje kremem, następnie lekarz wstrzykuje maleńkie porcje żelu w odpowiednie miejsca, za pomocą bardzo cienkiej igły.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie lub przebarwienie skóry – objawy te ustępują po 2-4 dniach.

Efekt

Po zabiegu skóra jest jędrna i elastyczna, a twarz wygląda młodo, naturalnie i świeżo. Efekt utrzymuje się ok. 12 miesięcy.

Powrót