Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia, dającą długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Mezoterapia wykorzystuje uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Popularność tej metody wśród pacjentów wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych. Warto jednak mieć na uwadze, że największe efekty przynosi wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K, która uszczelnia śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Przed zabiegiem mezoterapii igłowej konieczne jest zmycie makijażu, dokładna dezynfekcja, a następnie osuszenie skóry.

Przebieg zabiegu

Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle. Zastrzyki są niemal bezbolesne, wykonuje się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają przez to kratkę, jednak szybko znikają. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak.

Działanie pojawia się już w 2 minuty po podaniu środka, dając efekt przedłużony 2-4 dni i w miarę zwiększania ilości zabiegów dochodząc nawet do miesiąca po zakończeniu zabiegów mezoterapii.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować masaży,  ani nie używać szorstkich ręczników. Przez kilka dni nie stosować kremów, nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium.

Przeciwwskazania do mezoterapii

  • alergia
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • cukrzyca
  • stany zapalne na skórze, opryszczka
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Powrót