O gabinecie

Wiemy, że piękny uśmiech to coś więcej niż zdrowe zęby – dla wielu naszych pacjentów jest to zmiana na lepsze wizerunku i poprawa jakości życia.

W AwansDent ciągle wyznaczamy sobie nowe cele, a zawodowe umiejętności poszerzamy na licznych kursach. Wiemy jednak, że dobry gabinet to nie tylko doświadczeni specjaliści w swojej dziedzinie oraz wykwalifikowany personel – to też nowoczesny sprzęt pozwalający na korzystanie z najnowszych osiągnięć w dziedzinie stomatologii.

Technologie i sprzęt

Połączenie wiedzy i umiejętności, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu w rękach specjalistów zapewnia naszym pacjentom komfort w trakcie wizyt, poczucie bezpieczeństwa i pewność, że efekty leczenia jakie otrzymują są na najwyższym poziomie. To właśnie w trosce o naszych pacjentów, ale i dla naszej własnej satysfakcji, jesteśmy obecni na wielu ważnych konferencjach i kursach zarówno w kraju i zagranicą. Z tego samego powodu w naszym gabinecie pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie.

Standardem w AwansDent jest bezwzględna sterylizacja wszystkich narzędzi, które nie są jednorazowego użytku. Nasze asystentki pilnują bezpieczeństwa i czystości, aby na każdego z pacjentów czekał osobno pakowany i sterylizowany zestaw.

W przeprowadzanych zabiegach z zakresu endodoncji i mikrochirurgi stomatologicznej korzystamy z Mikroskopu Lecia M300, który pozwala nam na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych i wymagających ogromnej precyzji zabiegów. Urządzenie to gwarantuje najwyższy standard w zakresie jakości swojego systemu optycznego, dla pacjentów oznacza to przeprowadzenie przez lekarza zabiegów i operacji z największą dokładnością. Praca na mikroskopie w połączeniu z urządzeniem Obturation unit stanowi o najwyższym standardzie leczenia endodontycznego, ponieważ warunkiem jego powodzenia jest szczelne wypełnienie systemu korzeniowego, czego gwarancją jest praca lekarza z wykorzystaniem właśnie wymienionego sprzętu. W  trakcie procedur leczenia kanałowego wykorzystujemy także dwumodułowy mikrosilnik endodontyczny Morita Dentaport ZX.

W AwandDent posiadamy także aparat rentgenowski KODAK 2200 z generatorem wysokiej częstotliwości, dzięki czemu na miejscu wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne, gdy są niezbędne w trakcie leczenia. Posiadamy również sprzęt Krystal-X do radiografii cyfrowej orazAPARAT VERAVIEWEPOCS 2D  – w pełni cyfrowy aparat umożliwiający wykonywanie zdjęć 2D (pantomograficznych i cefalometrycznych). Posiada generator wysokiej częstotliwości dający maksymalną redukcją promieniowania miękkiego, przez co zapewnia bezpieczeństwo pacjentom i personelu obsługującego.

Wśród wyposażenia naszego gabinetu znajduje się także system, którzy szczególnie chwalą sobie nasi pacjenci – jest to innowacyjny system znieczuleń QUICKSLEEPER II pozwalający aplikować środek znieczulający bezpośrednio w okolice wierzchołka korzenia. Możliwe jest dzięki temu znieczulenie bez efektów ubocznych dla tkanek miękkich, jak np. obrzęk. Dzięki precyzji znieczulenie pojedynczego zęba wymaga też mniejszej ilości środka znieczulającego. Urządzenie posiada także wbudowany moduł kontroli ciśnienia tkankowego, zapewniając naszym pacjentom komfort podczas aplikacji znieczulenia.

Powrót