Implantologia

Leczenie implantologiczne jest metodą odbudowy brakujących zębów z uwzględnieniem szeregu kryteriów chirurgicznych i odtwórczych.

Implanty

Implanty dentystyczne są to śruby wykonane z tytanu lub stopu tytanu, który łączy się trwale z kością. Implanty zębowe umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy, w miejscu wcześniej utraconych zębów. Po ich zrośnięciu się z kością, osteointegracji, imitują one sztuczny korzeń zęba, do którego dołączane są elementy protetyczne stanowiące zamiennik utraconego zęba. Elementy protetyczne – korona porcelanowa – jest indywidualnie dobierana do pacjenta, tak aby jej kształt, wielkość i kolor harmonizował z pozostałym uzębieniem pacjenta, dzięki czemu często nawet wprawnym, fachowym okiem trudno jest odróżnić odbudowę na implantach od naturalnego zęba.

Korzyści płynące ze stosowania metody wszczepiania implantów

Nowoczesne Implanty to wiele korzyści dla Pacjenta i niezaprzeczalnie nowa, lepsza jakość życia. Dzięki implantom pacjenci mogą jeść wszystko bez ograniczeń i co ważne, mają pełen komfort, że mogą rozmawiać i śmiać się bez skrępowania.

Ze względów stomatologicznych rozwiązanie to ma ogromną korzyść ze względu na zęby przyległe, ponieważ zdrowe nie wymagają szlifowania ponadto właściwie każdy typ braków w uzębieniu można odbudować opierając się na implantach stomatologicznych. W przypadku bezzębia implanty wraz ze specjalnym połączeniem mogą zapewnić dobrą stabilizację protezy całkowitej, zapewniając komfort podczas gryzienia i mówienia. Można także całkowite braki w uzębieniu rekonstruować za pomocą pełnego stałego mostu z użyciem 6-8 implantów lub więcej, uzyskując w ten sposób odtworzenie pełnego łuku zębowego zamocowanego na stałe w jamie ustnej.

Powrót