Ortodoncja

Ortodoncja jest gałęzią stomatologii zajmującą się leczeniem i korektą wad zgryzu. Współczesna ortodoncja dysponuje wieloma sprawdzonymi sposobami, aby leczyć mniej lub bardziej nasilone problemy zgryzowe pacjentów w każdym wieku – dzieci, młodzież oraz dorosłych.

W naszym Gabinecie Stomatologicznym wykonujemy wszystkie rodzaje aparatów ortodontycznych, zaczynając od ruchomych a kończąc na stałych. Decydując się na leczenie ortoodontyczne, należy mieć świadomość, że leczenie trwa długo i wymaga wielu poświęceń ze strony pacjenta. Pacjent musi wiedzieć, że efekty będą widoczne dopiero po jakimś czasie – określonym przez lekarza ortodontę.

Leczenie aparatami ortodontycznymi

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego należy zachować wyjątkową dbałość o higienę, skrupulatnie czyścić zęby oraz przestrzenie między zębowe, używając specjalnych nici dentystycznych i szczoteczek między-zębowych.
Należy też pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych celem sprawdzenia postępów leczenia oraz wymiany niektórych części aparatu – tych które ulegają zużyciu.

Aparaty ruchome najczęściej stosowane są u najmłodszych pacjentów lub po skończonym leczeniu aparatem stałym u dorosłych, aby utrzymać jego efekty. Aparaty stałe wykorzystujemy przy leczeniu młodzieży i dorosłych.

Leczenie ortodontyczne dzieci i dosrosłych

Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór różnych aparatów do leczenia ortodontycznego. W AwansDent oferujemy leczenie z wykorzystaniem:

  • Aparatów stałych metalowych
  • Aparatów stałych kosmetycznych
  • Aparatów stałych estetycznych
  • Aparatów ruchomych – zdejmowanych

Powrót