Protetyka

Protetyka to dziedzina zajmująca się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia.  Umożliwia ona przywrócenie pacjentom pierwotnych warunków zgryzowych, które straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną czy to na wskutek upływu lat czy z powodu innych niekorzystnych zdarzeń.

Licówki

Licówki są to cienkie powłoki wykonane z porcelany w odpowiednio dobranym kolorze do naturalnych zębów pacjenta. Są szczególnie pomocne jeżeli kształt i kolor zębów pacjenta wymaga korekty, ponieważ potrafią znacznie poprawić estetykę uśmiechu. Warto dodać, że jest to najmniej inwazyjny, zaraz po wybielaniu, sposób na zmianę koloru zębów. Licówki pozwalają również zamykać szpary między zębami, korygować kształt, maskować starcia czy niewielkie złamania oraz wady szkliwa.

Korony

Jeżeli zęby pacjenta są zniszczone, mają duże wypełnienia lub uległy złamaniu prawdopodobnie będą wymagały wykonania koron. Korona jest to swego rodzaju „nakładka” ochraniająca znacznie zniszczony ząb lub jego korzeń, odtwarzająca kształt widocznej w jamie ustnej części zęba. Wykonanie korony wiąże się z oszlifowaniem przez dentystę zniszczonego zęba, bądź osadzenia wkładu koronowo-korzeniowego do korzenia zęba, na który zostanie osadzona korona protetyczna.

Leczenie protetyczne

W AwasDent oferujemy:

  • licówki porcelanowe
  • wkłady koronowo-korzeniowe
  • korony pełnoceramiczne
  • korony korony porcelanowe
  • mosty

Powrót